Technicky funguje CvičebniceOnline všude tam, kde funguje internetový prohlížeč. Oficiálně doporučujeme CvičebniciOnline spouštět a používat na počítačích a notebookách. Tam funkcionalitu garantujeme.

Skutečnost je taková, že v drtivé většině se CvičebniceOnline používá na mobilních zařízeních, mobilní telefon je jim nejbližší.

Zde se občas stane, že mobilní telefony nejmenovaných výrobců nás občas nachytají svou naprosto odlišnou funkcionalitou, než má drtivá většina ostatních podobných zařízení. Této nesrovnalosti si žáci většinou rychle všimnou, nahlásí jako chybu a my ji obratem opravujeme, aby i zde vše fungovalo korektně. V drtivé většině se jedná o odlišné zobrazování částí testu, ale systém jako takový pracuje.

Jak na CvičebniciOnline ve škole?

Naprostá většina žáků má mobilní telefon s sebou, v naší škole ve své skříňce přímo ve třídě. Pokud ho nemá nebo zapomene, je v učebně učitelské PC nebo je možné použít notebook, který se zapůjčuje žákům při distanční výuce. Někteří si nosí svůj tablet.

Žáci, kteří se doma připravovali, mají test vyplněný velmi rychle. Ti mohou půjčit své mobilní zařízení tomu, kdo ho v ten den nemá. Někdo má neomezená data, jiný poskytne hotspot. Časově se jedná o zanedbatelnou prodlevu.

Pokud mají žáci procvičovat novou látku a nemají vlastní mobil, není problém udělat jednu, dvě skupinky. Vždy jsou žáci, kterým skupinka vyhovuje. Naopak skupina jim pomůže a rychleji danou látku zvládnou.

Při použití CvičebniceOnline využívají žáci školní wifi síť. Pokud ji nemáte nakonfigurovanou pro žáky, dá se připravit wifi router, který učitel v dané hodině spustí a žákům povolí připojení pomocí hesla. Celou hodinu používají žáci toto připojení, na konci hodiny vyučující router vypíná a odnáší. Zneužití nehrozí.